ЗА КАДРОВСКИТЕ ПРОМЕНИ

Кога еден фудбалски тим е подолго време на дното на табелата и ги губи сите утакмици (како што и се случуваше на Македонија во изминатите 11 години), нормално е да се сменат и селекторот и тренерот и секако да се направат коренити измени во тимот. Организациите/институциите вредат толку колку што вредат луѓето во нив (ни […]

МИРНИТЕ ПРОТЕСТИ СЕ СУШТИНСКИ ЕЛЕМЕНТ НА ДЕМОКРАТИЈАТА

Приведени четворица припадници на Левица поради протест Никако не смее да биде ограничено правото на протест. Приведувањето во полициска станица заради легитимирање е само лош изговор за отстранување на протестантите. И јас сум многу против прикажување на оружје на плоштадите низ земјата и промоција на воена моќ па уште на странска држава. На што личи […]

ЗАШТИТНИЦИ НА КРИМИНАЛОТ

АНЕ ЛАШКОСКА АНТОНИЈО МИЛОШОСКИ БЛАГИЦА ЛАСОВСКА БЛАГОЈА ДЕСПОТОСКИ БОРИС ЗМЕЈКОВСКИ ВАНКОВЕР МАНЧЕВ ВАСИЛ ПИШЕВ ВЕСНА ДАМЧЕВСКА-ИЛИЕВСКА ВЕСНА ПЕМОВА ВЛАДИМИР ЃОРЧЕВ ГОРАН МАНОЈЛОСКИ ДАНИЕЛА РАНГЕЛОВА ДАФИНА СТОЈАНОСКА ДИМИТАР СТЕВАНАНЏИЈА ДРАГАН ДАНЕВ ДРАГАН ЦУКЛЕВ ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЕМИЛИЈА АЛЕКСАНДРОВА ЖАКЛИНА ПЕШЕВСКА ЗОРАН ЃОРЃИЕВСКИ ЗОРАН ИЛИОСКИ ИВАН ИВАНОВ  ИЛИЈА ДИМОВСКИ ЈОХАН ТАРЧУЛОВСКИ КРСТО ЈОВАНОВСКИ КРСТО МУКОСКИ ЛИЛЈАНА […]

Грујевски и Бошковски недостапни за полицијата

За бегтството на Грујевски и Бошковски се одговорни судиите и полицијата. Станува збор или за голема небрежност (што е еднакво на вина) или пак за намерни дејствија (што е еднакво на соучесништво).

ДОГОВОР СО БУГАРИЈА

Ете, го видовме. Мене ми изгледа сосема во ред. Имам само една забелешка (точка 5 од членот 11 која единствена не содржи реципроцитет). Ајде сега нека ги објават јавно ДПМН-овците забелешките кои ги дале на затворената седница на собраниската комисија. А Илија Димовски кој бара ратификација на договорот пред потпишување, немам намера ни да го […]